Tag "бискупи од Конго"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата до бискупите на Конго: Ангажирајте се за помирување на вашиот народ

На 4 мај 2015 година, Бискупите од Конго беа примени од папата Фрањо на aудиенција по повод нивната посета ‘Ад лимина’, и каде им порача пред сѐ да го помират