Tag "бискупија Фулда"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов се сретна со г. Константин фон Бранденштајн – Цепелин

Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов посетата во Германија ја заврши со средба со г. Константин фон Бранденштајн – Цепелин, поранешен претседател на Германската малтешка служба

Вести Македонија

На празникот Пресвета Троица бискупот Стојанов служеше во Ајтерфелд/Германија

Во недела 26 мај 2024 година Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов служеше понтификална света Литургија во парохиската црква „Свети Ѓорги“ во Ајтерфелд, бискупија Фулда. Со

Вести Македонија

Епископот Стојанов служеше света Литургија за верниците Македонци во Германија

Во сабота 25 мај 2024 година Скопскиот бискуп и Струмички – скопски епарх монсињор Киро Стојанов за верниците од Македонија, кои живеат и работат во Германија, служеше света архиерејска Литургија

Вести Македонија

Бискупот Стојанов се сретна со помошниот бискуп на Фулда Диец

Во сабота 25 мај 2024 година за време на престојот во бискупијата Фулда, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монсињор Киро Стојанов се сретна со помошниот бискуп на Фулда

Вести Македонија

Бискупот Стојанов се помоли пред гробот на Свети Бонифациј

Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монсињор д-р Киро Стојанов во сабота претпладне 25 мај 2025 година во криптата на Катедралата „Христос Спасител“ во Фулда го посети гробот на