Tag "бискупија Овери Мосеса Чикве"

Врати се на почетна
Вести Свет

Во Нигерија киднапиран католички епископ

Непознати напаѓачи во недела 27 декември го киднапираа помошниот епископ на нигериската бискупија Овери Мосеса Чикве, пишуваат локалните медиуми, а на 29 декември пренесе Катпрес.