Tag "Аd gentes"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов служеше света Литургија во Куманово

На 27 декември 2020 година, празникот на светото семејство, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов во сослужение на о. Марјан Ристов и о. Томаж Бак,