Tag "Апостолски поттик Christus vivit"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до младите: Не обесхрабрувајте се поради војните и страдањата

Папата Фрањо упати порака до младите од целиот свет по повод пет години од објавувањето на постсинодалниот поттик „Christus vivit“: Христос живее и ве сака бескрајно, падовите и грешките не