Archive

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата поттикна на молитва до Господ за да ни помогне да го победиме стравот

На светата Литургија Светиот Отец поттикна на молитва Господ да ни помогне да го победиме стравот кој секој од нас го има.

Вести Македонија

Духовна обнова за верниците во Нова Маала

Од 2 до 4 март 2020 година со почеток во 17.00 часот во црква „Успение на Пресвета Богородица“– Нова Маала ќе се одржи духовна обнова.

Ватикан Вести

Папата: Еднакви можности и исполнет живот за луѓето со ретки болести

По повод XIII Меѓународен ден на ретки болести, папата Фрањо во пораката која ја објави на својот профил на Твитер @Pontifex, поттикна да се посвети внимание на заболените луѓе. Префектот