Archive

Врати се на почетна
Колумни

Конклавите не се мистериозен ритуал од романите на Ден Браун

Ретко кога се случуваат вакви голем настани, кои континуирано ги завземаат местата на главните вести и траат повеќе од еден месец, како што се деновите од најавувањето за повлекуањето на

Сведоштва

КАКО СЕ ЗАГОВАРА АБОРТУСОТ

  Лекарот Бернард Натансон, кој со години се повикуваше на правото на абортус, а кој и самиот има извршено 15 000 абортуси, зборува за начинот на кој се пропагира ставот

Ватикан

Папата Бенедикт XVI за семејствата

Во последните денови од понтификатот на папата Бенедикт XVI многу семејства се собраа на плоштадот Свети Петар, сакаа да му се заблагодарат на Светиот Отец за сè што направи за

Колумни

Се врши неприфатлив притисок врз Кардиналскиот Колегиум

Во неделниот вовед на Радио Ватикан, патер Федерико Ломбарди се осврна на непристојните нападите кои се вршат врз Црквата Патот на Црквата во последните денови од понтификатот на Бенедикт XVI,