Преку твитер порака папата Фрањо повика на ненасилство

Преку твитер порака папата Фрањо повика на ненасилство

Папата Фрањо на твитер пораката што ја објави на 3 јануари 2016 година повика ненасилството да стане наш начин на постапување.

Нека ненасилството стане карактеристичен стил на нашите одлуки, односи и делување – посака во твитер пораката Светиот Отец објавена на 3 јануари 2017 година на својот твитер профил на кој го следат повеќе од 23 милиони луѓе од целиот свет.

РВ/к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма за умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот