Папата на твитер за благодарност до Господ за изминатата година

Папата на твитер за благодарност до Господ за изминатата година

Во твитер пораката од 31 декември 2016 година папата Фрањо повикува на размислување за изминатата година и на благодарност до Господ.

Свршетокот на годината секогаш е во знакот на размислувањето за она што сме го доживеале и направиле, со кого сме се сретнале и како кон другите и кон себе сме се однесувале.

Папата порача: Додека оваа година се приближува кон крајот да се присетиме на деновите, неделите, месеците кои сме ги преживеале за да Му се заблагодариме и Му понудиме сѐ на Господ.

РВ/к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма за умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот