Папата: Да се грижиме за семејството, затоа што од него зависи нашата иднина

Папата: Да се грижиме за семејството, затоа што од него зависи нашата иднина

Папата продолжува со своите следбеници на Твитер да споделува кратки размислувања и охрабрувања за христијанскиот живот, а овие денови на посебен начин на срце му се семејствата.

Имено овој овој викенд Светиот Отец ќе биде во апостолска посета на Ирска по повод Светската средба на семејствата. Имајќи ги пред себе семејствата, а посебно оние во тешкотии, Папата во пораката која ја објави на својот Твитер профил на 22 август 2018 година порача: Да се грижиме за семејството, затоа што од него зависи нашата иднина.

Ватикан њуз/к.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот