Tag "Хин Кјо"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се сретна со претседателот на Мјанмар Хин Kjo

Први официјални средби во Мјанмар: најпрво посета на претседателот Хин Кјо, а потоа средба со државната секретарка и министерка за надворешни работи Аунг Сан Су Ки.

Ватикан Вести

Папата се обрати до граѓанските власти во Мјанмар

Светиот Отец обраќајќи се на претставниците на највисоките граѓански власти,