Tag "света Миса задушница"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата ќе служи света Литургија за убиениот свештеник о. Хамел

Папата Фрањо во среда на 14 септември 2016 година во домот Света Марта ќе служи света Литургија со членовите на семејството на Жак Хамел свештеникот