Tag "Панамазонска мрежа"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до базичните заедници: Бидете Црква, која излегува и никогаш не се крие

Во видео-порака објавена од панамазонската мрежа REPAM, која ја испрати по повод отворањето на 15. меѓуцрковна средба, која до 22 јули се одржува во Родонополис, Бразил, папата Фрањо повтори дека