Tag "Нелсон Мандела"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Да градиме цивилизација на љубовта

Во пораката која ја објави на својот Твитер профил, на 18 јули 2018 година, папата Фрањо го истакна Исусовиот повик за градење на цивилизација на љубов во секојдневниот живот.

Ватикан Вести

Твитер порака на Папата за Денот на Мандела

Треба да се надминат сите форми на расизам, нетолеранција и инструментализација