Tag "Кардинал Робер Сарах"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Кардиналот Сарах останува на својата должност и со навршени 75 години од животот

Префектот на Конгрегацијата за богослужба и светотаинска дисциплина кардиналот Роберт Сарах од Гвинеја кој во понеделникот на 15 јуни го прослави својот 75 роденден потврди на својот официјален профил на