Archive

Врати се на почетна
Вести Македонија

Втор ден од манифестацијата „II. денови на Света Мајка Тереза во скопската парохија“

Во рамките на „II денови на Света Мајка Тереза во скопската парохија“ кои се одржуваат од 3 до 5 септември

Вести Свет

Средба на Комисијата за католичко- православен дијалог

Од 5 до 9 септември 2017 година на грчкиот остров Лерос ќе се одржи средба на Координацискиот

Ватикан Вести

Објавена програмата за посетата на Папата на Колумбија

На 1 септември 2017 година Канцеларијата за печат на Светиот Престол ја престави

Ватикан Вести

Папата: Нема вистинска љубов без саможртвување

Само љубовта му дава смисла и среќа на животот, а вистинска љубов нема без саможртвување

Ватикан Вести

Порака на Папата за ЕКСПО 2017

Папата Фрањо во пораката по повод Националниот ден на Светиот Престол на ЕКСПО 2017,

Вести Македонија

Одржан првиот ден од манифестацијата „II Денови на Свeта Мајка Тереза“

Во недела 3 септември 2017 година во парохијата „Пресвето Срце Исусово“ – Скопје се одржа

Ватикан Вести

(Видео) Парохиите да бидат во служба на посланието на Црквата

Папата Фрањо во молитвената накана за месец септември повика да се молиме за парохиите

Ватикан Вести

Папата се сретна со верските водачи од Кореја

По повод доаѓањето на членовите на Корејскиот совет на верски водачи на поклоничко патување

Вера Духовност

Нека Богородичното ДА стане и наше ДА!

Читајќи ја Библијата се среќаваме со многу ликови, но ниту еден од нив не воодушевува со толку

Ватикан Вести

Папата упати телеграма по повод смрта на кардинал О’Конор

По повод веста за смртта на кардинал Кормак Марфи О’Конор, кој почина на 1 септември 2017 година