Твитер порака на папата Фрањо

Твитер порака на папата Фрањо

На 14 декември папата Фрањо објави Твитер порака поврзана со Адвентот.

Адвентот е време кое ни е дадено да го пречекаме Господ, да го продлабочиме нашиот копнеж кон Бога и да го упатиме погледот кон напред во подготовките за повторното Христово доаѓање – стои на Твитер профилот на Папата.

Ватикан њуз/к.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот