Твитер порака на папата Фрањо по повод Светскиот ден за борба против трговијата со луѓе

Твитер порака на папата Фрањо по повод Светскиот ден за борба против трговијата со луѓе

Во пораката на социјалната мрежа Твитер од 30 јули, папата Фрањо повика на борба против трговијата со луѓе.

„На денешниот Светски ден за борба против трговијата со луѓе, ги повикувам сите да работат заедно со жртвите за да ја претворат економијата на трговија со луѓе во економија за грижа на човекот“, пишува Папата во пораката на Твитер.

Ватикан њуз/к.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот