Порака на Папата на Твитер

Порака на Папата на Твитер

Дали после кризата ќе продолжиме со економскиот систем на социјална неправда и негрижа за животната среда, за созданието, за заедничкиот дом? Да размислиме за тоа, повика папата Фрањо во пораката која ја објави ан Твитер, во среда на 26 август.

Ватикан њуз/к.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот