Најава: Епископот Стојанов на Богојавление ќе служи Литургија во црквата Свети Иван Крстител – Струмица

Најава: Епископот Стојанов на Богојавление ќе служи Литургија во црквата Свети Иван Крстител – Струмица

На празникот Богојавление – Водици, четврток 19 јануари 2017 година со почеток во 10.00 часот Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх во Македонија ќе служи света архиерејска Литургија со богојавленски водосвет во парохиската црква „Свети Иван Крстител“ – Струмица.

к.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот