Семејство

 Благиот апел кон детето е полн со мистериозен авторитет и убедлива моќ, додека гласот на лутина го оддалечува детето од

Сведоштва

Страшните случувања кои се одвиваа на 11 септември 2001 година во центарот на Њу Јорк променија многу животи. Ние ви

Духовност

Денешниот Литургиски спомен за душите на сите починати верници го исполнува нашиот ум и нашето срце со многу лица и

Проповеди

На Духовден, 16 јуни 2019 година, епископот Стојанов служеше света Литургија во парохиската црква „Раѓање на свети Иван Крстител“ –

Колумни

Повеќе

Папата Фрањо на 21 септември ќе ја посети Црквата во Албано

На 21 септември 2019 година папата Фрањо ќе го посети градот Албано, бискупија која опфаќа територија на папски паркови и

Повеќе

Во Гевгелија прославен патрониот празникот

Со Света архиерејска Литургија предводена од Н.В.П монс. д-р Киро Стојанов со сослужение на о. Тома Ангелов и парохот о.

Повеќе

Папата напиша Твитер порака за Недела на морето

На денот кога на сите краишта од светот се слави и мисли на морето, тоа бесконечно сино злато, пречесто подложено

Повеќе