Tag "Јероним II"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Неговото Блаженство Јероним II го посети Папата во Апостолската нунцијатура во Атина

Во неделата вечерта, 5 декември 2021 година папата Фрањо го прими во куртоазна посета Поглаварот на Грчката православна црква.