Tag "Претседавачот на Претседателството на БиХ"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо го прими претседавачот со Претседателството на БиХ Жељко Комшиќ

По средбата со Папата, Жељко Комшиќ разговараше со надбискупот Пол Галагер, секретар за односи со државите. Ова е негова втора средба со Папата, по онаа одржана во февруари 2020 година.