Tag "Пресвето Тело и Крв"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: На разорениот свет му треба мирисот од лебот на љубовта

Папата Фрањо ја предводеше светата Литургија на празникот Тело и Крв Христови, во недела 2 јуни 2024 година и размислуваше за важноста на Евхаристијата за донесување мир во нашите срца