Tag "Порт-о-Пренс"

Врати се на почетна
Вести Свет

Хаити: Шесте киднапирани монахињи се ослободени

Шест монахињи од Конгрегацијата на сестрите Света Ана, кои беа земени како заложници од вооружени лица на 19 јануари, се ослободени заедно со уште двајца киднапирани мирјани, изјави хаитискиот надбискуп