Tag "Полноќна миса"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов служеше полноќна Миса во Скопската катедрала

Во недела, 24 декември 2017 година свечената полноќна света Миса, во катедралата Пресвето Срце Исусово

Ватикан Вести

Папата: Плачот на Младенецот нека ја разбуди нашата рамнодушност

Папата Фрањо ја предводеше светата Литургија по повод празникот на Рождеството Христово

Вести Македонија

Прославен празникот Рождество Христово во Штип

Во вечерните часови на 24 декември 2017 година, во парохиската Црква „Свето Благовештение“ во Штип, со Божиќната полноќна Миса, верниците од Штип го прославија „Раѓањето на Исус Христос – Божиќ“.