Tag "папа Бенедикт XV"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Почесниот папа Бенедикт XVI служеше света Литургија со својот брат Георг

Откако почесниот папа Бенедикт XVI пристигна на 18 јуни во Регенсбург во попладневните часови служеше света Литургија со братот Георг Рацингер, објави на 1 јуни на Твитер порталот бискупијата Регенсбург.