Tag "отец Фарес"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо на погребот на отец Фарес

Во Генералната курија на Друштвото Исусовци во Рим, Папата сослужуваше на погребот на отец Диего Фарес, кој почина пред два дена на 67-годишна возраст. Во проповедта, директорот на списанието Civiltà