Tag "Конгрегацијата за евангелизација на народите"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до епископите: Бидете татковци

На 8 септемри 2018 година папата Фрањо прими во аудиенција 75 епископи од мисионерските подрачја учесници на семинарот во организација на Конгрегацијата за евангелизација на народите. Обраќајќи им се Папата