Tag "Коменвелт"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Чувајте го минатото за да ја зачувате иднината

На стадионот Комонвелт во Едмонтон, во понеделник 26 јули 2022 година, папата Фрањо служеше света Литургија пред околу 50.000 луѓе, на празникот на светите Јоаким и Ана, потсетувајќи за важноста