Tag "кардинал Хусар"

Врати се на почетна
Вести Свет

Почина кардинал Љубомир Хусар

Поранешниот поглавар на Украинската Источно католичка Црква, кардинал Љубомир Хусар почина на 31 мај 2017 година, во 85 година од животот. Во неговиот роден град Лавов, каде што долги години