Tag "кардинал Ваљехо"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата изрази сочувство за смртта на кардиналот Ваљехо

Потсетувајќи на несебичниот прелат, пензионираниот надбискуп на Севиља, кардинал Карлос Амиго Ваљехо, кој почина на 27 април, папата Фрањо изрази сочувство до надбискупот, монс. Јозег Анхел Саиз Менесес и ужалените.