Tag "Карабињери"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Против мафијашкиот менталитет се потребни закони

Папата Фрањо во сабота 16 септември 2023 година на плоштадот Свети Петар се сретна со офицерите и војниците на карабинерите и, поаѓајќи од примерот на Салво Д’Аквист, кој е многу