Tag "Иран; Изрел"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Нека запре секоја акција што може да ја поттикне спиралата на насилство на Блискиот Исток

По пладневната молитва Царице небесна, во недела 14 април 2024 година, папата Фрањо ја изрази својата тага и загриженост поради нападот на Иран врз Израел и повика да се запре