Tag "Далија Грибаускајте"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Литванија нѐ учи како да ги прифатиме разликите

Во првиот говор во Литванија одржан пред претседателката на Литванија, државните власти и дипломатскиот кор, папата Фрањо ја истакна важноста на дијалогот и почитувањето, со што се одликува литванскиот народ.