Tag "градилиште"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата апелира за безбедност на работните места

Во сабота, 17 февруари 2024 година, папата Фрањо испрати телеграма со сочувство до фирентинскиот надбискуп и митрополит Џузепе Бетори, откако во петокот на градилиштето на трговски центар во Фиренца настрадаа