Tag "Велики Четврток во Струмица"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов на Велики Четврток служеше света Литургија во Струмица

На Велики Четврток, 25 април 2019 година, во Катедралната црква „Успение на Пресвета Богородица“ – Струмица, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх,