Папата Фрањо го посети почесниот папа Бенедикт XVI

Папата Фрањо го посети почесниот папа Бенедикт XVI

Во петокот на 21 декември 2018 година во вечерните часови, папата Фрањо го посети почесниот папата Бенедикт XVI и му посака среќен Божиќ, објави Канцеларијата за печат на Светиот Престол, а пренесе Vatican News.

Ватикан њуз/к.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот