Tag "Fe y Alegría"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до младите од организацијата „Вера и радост“: Живејте ја културата на инклузивност

На 19 јуни 2019 папата Фрањо упати кратка видео порака до младите од Меѓународната организација „Fe y Alegría“ („Вера и радост“), откако во понеделникот на 17 јуни во аудиенција ги