Tag "монс. Стојанов"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Владиката Стојанов го подели богојавленскиот благослов на студиото на Радио Марија

Веднаш по завршувањето на светата архиерејска Литургија која епископот Стојанов ја служеше на 19 јанауари 2022 година по повод празникот Богојавление во парохиската Црква „Раѓање на Свети Иван Крстител“ во

Вести Македонија

Подарок за епископот Стојанов од Црковниот одбор и парохиската заедница „Раѓање на свети Иван Крстител“ – Струмица

На крајот од Светата архиерејска Литурија на празникот Богојавление, 19 јанаури 2022 година, која епископот Стојанов ја служеше во парохиската црква „Раѓање на свети Иван Крстител“ во Струмица

Вести Македонија

Епископот Стојанов на Богојавление служеше во Струмица

На празникот Богојоваление – Водици, 19 јануари 2022 година Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов служеше света архиерејска Литургија во парохиската црква „Раѓање на свети Иван

Вести Македонија

Бискупот Стојанов служеше Света Златоустова Литургија во Светилиштето на Света Мајка Тереза во Скопје

Бискупот, монс. д-р Киро Стојанов, утрото на 11 јануари 2022 година во Светилиштето Света Мајка Тереза во Спомен куќата во Скопје служеше Света Златоустова Литургија.

Вести Македонија

Епископот Стојанов во Радово: Родителите се професори на христијанскиот живот

На вториот ден од Божиќ, 8 јануари 2022 година, кога Црквата со слави Соборот на Пресвета Богородица и Светото Семејство, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс. Киро Стојанов

Вести Македонија

Епископот Стојанов во Нова Маала: Рождеството Христово го предизвика Ирод и ги повика мудреците

На првиот ден од празникот Рождество Христово – Божиќ, 7 јануари 2022 година, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс. Киро Стојанов служеше света архиерејска Литургија во парохиската црква

Вести Македонија

Епископот Стојанов служеше Божиќна света Литургија во Струмица

На празникот Рождество Христово, 7 јануари 2022 година, епископот Стојанов служеше свечена света архиерејска Литургија во Катедралната црква „Успение на Пресвета Богородица“ во Струмица. На Литургијата сослужуваа о. Георги Трајков,

Вести Македонија

Бискупот Стојанов упати честитка до архиепископот Г.г. Стефан по повод празникот Рождество Христово

По повод празникот Рождество Христово Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов упати честитка до Архиепископот охридски и македонски Г. г. Стефан и Светиот Архиерејски синод, која

Вести Македонија

Сестра М. Текла, мисионерка на љубовта, заминува од Македонија

Заедницата на Сестрите Мисионерки на љубовта или познати како Сестри на света Мајка Тереза на 5 јануари 2022 година, придружувани од својата Провинцијална настојателка сестра Мариета, присуствуваа на света Литургија

Вести Македонија

Бискупот Стојанов испрати сочувство по повод смртта на монс. Дучкиќ

По повод смртта на монс. Никола Дучкиќ, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс. Киро Стојанов во петок 31 декември 2021 година испрати сочувство до задарскиот надбискуп монс. Желимир