Tag "кралица Ранија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се сретна со јорданскиот кралски пар

Папата Фрањо на 10 ноември 2022 година го прими јорданскиот крал Абдула II. и неговата сопруга, кралицата Ранија.