Tag "дикастерија"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата најави формирање на нова дикастерија

Папата Фрањо во четврток 22 октомври 2015 година  најави формирање на дикастерија за лаици, семејство и живот. Според изјавата од Канцеларијата за печат при Светиот Престол