Archive

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Исусовиот ученик не смее да има двојно срце

Упатувам апел да се прекине насилството и да се пронајде мирно и демократско решение на кризата

Ватикан Вести

Надбискупот Ладарија е новиот префект на Конгрегацијата за наука на верата

Светиот Отец на 30 јуни 2017 година во аудиенција ги прими кардинал Герхард Лудвиг Милер

Вера Сведоштва

Не дозволувајте лутината да го уништи вашето семејство

Дознајте кои чекори можете да ги преземете за да ја надминете лутината.

Вести Свет

Пакетот за репродуктивното здравје не може да вклучува абортус

Светиот Престол потврдува дека терминот род се однесува исклучиво на идентитетот и биолошката

Вести Свет

Германските епископи против законот за истополови бракови

Германскиот парламент во петок 30 јуни 2017 година го призна истополовиот брак,