Порака на Папата на Твитер

Порака на Папата на Твитер

Во пораката на социјалните мрежи која ја објави на 6 февруари, папата Фрањо се осврна на своето патување во Обединетите Арапски Емирати.

„Посетата на Обединетите Арапски Емирати припаѓа на Божјите „изненадувања“. Да воздигнеме пофалба за Него и Неговата провидност и да молиме посеаното семе да донесе плодови на мирот,“ порача папата Фрањо во својата порака која ја објави на Твитер.

Ика/к.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот