Папата преку Твитер: Молете се за мене

Папата преку Твитер: Молете се за мене

Во пораката кој папата Фрањо ја испрати на Твитер на 30 октомври 2016 година го порача следното: „Молете се за мене за моето патување во Шведска да придонесе за единство на сите христијани. “

Во пораката кој папата Фрањо ја испрати на Твитер на 30 октомври 2016 година го порача следното: „Молете се за мене за моето патување во Шведска да придонесе за единство на сите христијани.“ Додаваме дека Светиот Отец синоќа (29 октомври 2016 година) околу 19 часот ја посети базиликата Света Марија Велика со цел на Блажена Дева Марија да ѝ го довери патувањето во Шведска кое му претстои.

РВ/к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма за умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот