Папата: Нашата вера се раѓа на воскресното утро

Папата: Нашата вера се раѓа на воскресното утро

Светиот Отец на Неделата на воскресението Господово со своите следбеници на Твитер сподели две пораки.

Во првата истакна: „Нашата вера се раѓа на воскресното утро: Исус е жив! Тоа искуство е во сржта на христијанската порака.“ Во втората пак твитер порака папата Фрањо порача: „Денес одекнува најубавото навестување: „Христос навистина воскресна, како што рече. Среќен Велигден на сите!“

РВ/к.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот