Духовна обнова за свештениците од Апостолскиот егзархат

Духовна обнова за свештениците од Апостолскиот егзархат

Во вторник 27 декември 2016 година во парохијата „Успение на Пресвета Богородица“ во Струмица се одржа месечна духовна обнова за свештениците од Апостолскиот егзархат во Македонија. На средбата присуствуваше и Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх во Македонија.

На духовната обнова наговор одржа о. Ванчо Назов, капелан во Нова Маала и Чанаклија на тема: „Молитвата во секојдневието на свештеникот, во Година на Молитвата“.

Средбата на свештениците од Апостолскиот егазархат продолжи со можност за света Исповед, света Литургија и заедништво во просториите на парохијата.

РВ/к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма за умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот