Tag "Генсвајн"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Надбискупот Гансвејн е именуван за нунциј во Литванија, Естонија и Латвија

Папата Фрањо во понеделник 24 јуни 2024 година за нов претставник во балтичките земји го именува поранешниот префект на Папскиот дом, кој со години беше личен секретар на Бенедикт XVI.