Најава: Епископот Стојанов ќе ги освети новите камбани во Струмичката катедрала

Најава: Епископот Стојанов ќе ги освети новите камбани во Струмичката катедрала

Во недела 16 декември 2018 година со почеток во 10.00 часот Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх ќе служи света архиерејска Литургија во Катедралната црква „Успение на Пресвета Богородица“ – Струмица при што ќе ги освети и новите камбани.

к.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот