Archive

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо му оддаде последна почит на кардиналот Анџело Содано

Со погребната служба во базиликата Свети Петар претседаваше деканот на Кардиналскиот колегиум, кардинал Џовани Батиста Ре.